Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Het OranjeMoment: 'De Krul-wissel'

KNVB Media
KNVB Media
19 december 2014, 16:56

Foto:

2014 was een voetbaljaar vol bijzondere gebeurtenissen. Tot en met Oudejaarsdag blikken we daarom dagelijks terug op verschillende mooie Oranjemomenten, te beginnen met het volgende #OranjeMoment2014: de perfecte Krul-wissel.

5 juli 2014, Nederland – Costa Rica. Na twee uur voetballen in Salvador staat de voetbalwereld, inclusief de complete selectie van Costa Rica, volledig paf. Wat gebeurt er nu? Wat komt er nu voor een keeper in het veld? Dat moet wel een held met penalty's zijn. Waarom zou Louis van Gaal anders deze doelman inbrengen?

Wat had Oranje een kansen gehad. Vijftien schoten op doel, maar de bal wilde er gewoon niet in. Helemaal volgens het plan van Costa Rica. Met wat hulp van paal en lat en doelman Keylar Navas bleef Costa Rica overeind. Negentig minuten en uiteindelijk ook 120 minuten. Missie geslaagd. Want de ploeg was de morele winnaar en dat moest in de penaltyserie uitbetaald worden. Tot die 121ste minuut. Cillessen keek naar de zijkant. Nummer 1 eruit, nummer 23 erin. Boze blik, handje, schop tegen de waterzak en op naar de bank. Tim Krul erin.

Praten en springen

Tim Krul is direct alom aanwezig. Hij praat tegen iedere penaltynemer. In het doel gaat hij van links naar rechts en springt irritant in de lucht waarbij hij steeds de onderkant van de lat aantikt. Bij de strafschop van Celso Borges zit hij er al dichtbij, maar die van Bryan Ruiz pakt hij! Cillessen veert op. Hij juicht het hardste van allemaal.

Ondertussen doen ook de veldspelers van Nederland het geweldig. Robin van Persie, Arjen Robben, Wesley Sneijder en ook Dirk Kuijt blijven uiterst koel en scoren. Dan neemt Michael Umana zijn aanloop. Hij probeert die irritante Nederlandse keeper te negeren. Maar hij hoort hem wel, en ziet hem in zijn ooghoeken springen. Hij schiet. Krul duikt naar de hoek en stompt de bal weg. Nederland wint. Het land ontploft, zes dagen na de comeback tegen Mexico, opnieuw. Louis van Gaal is een tactisch genie. Krul is de held. En Cillessen? Hij vliegt na een enorme sprint de kersverse nationale held om de nek.

 


  • Tags:

Laatste artikelen