Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Pierre Vermeulen haalt voetbalherinneringen op bij Oranje

KNVB Media
KNVB Media
10 oktober 2024, 8:30

Pierre Vermeulen haalde met Ronald en Erwin Koeman herinneringen op aan hun gemeenschappelijk voetbalverleden. De lach was nooit ver weg. - Foto: KNVB Media

Ex-international Pierre Vermeulen (9 caps) en zijn vrouw Lonny waren dinsdag te gast op de KNVB Campus in Zeist. Hij begon hier – toen heette het nog het KNVB Sportcentrum - in april 1978 zijn interlandcarrière. Het bezoek was een uitgelezen kans om mooie herinneringen te herbeleven; in Pierres strijd tegen dementie is dat van onschatbare waarde.

Vermeulen, die onder meer uitkwam voor Feyenoord, Paris Saint-Germain en Roda JC, bezocht ook de training van het Nederlands elftal, dat zich in Zeist voorbereidt op de Nations Leagueduels met Hongarije en Duitsland.

— Pierre Vermeulen - vierde van rechts - voor de interland tegen West-Duitsland in 1980. Foto: Anefo/Nationaal Archief

Samen in Oranje

Na afloop sprak hij met de gebroeders Koeman over hun gemeenschappelijk voetbalverleden. De enige rode kaart die Pierre in zijn voetballoopbaan ontving, was in een wedstrijd tegen FC Groningen met Ronald en Erwin Koeman in de gelederen. Ook het oefenduel Nederland – Zweden in april 1983 kwam ter sprake. Het was niet alleen de debuutwedstrijd van de huidige bondscoach maar ook de laatste interland van Pierre Vermeulen.

Kracht van voetbal

Zo was het een dag vol glimlachen en anekdotes, een moment waarop het heden en het verleden elkaar raakten. Ondanks zijn strijd tegen de ziekte, laat Pierre zien dat het maken en herbeleven van herinneringen helpt om verbonden te blijven met de mooie momenten uit het leven.

Een mooi voorbeeld van de kracht van voetbal om mensen samen te brengen en te verbinden, een brug te slaan tussen heden en verleden.

Laatste artikelen